Forma Girmeyi Hayal Edenler için İlkbahar Fırsatı

Forma Girmeyi Hayal Edenler için İlkbahar Diyeti

 

Hayatınızı daha fazla ertelemeyin. İstediğiniz vücuda kavuşmak için hemen başlayın. Üstelik İlkbahar  güzel bir başlangıç için kaçınılmaz bir mevsim. Peki metabolizma hızı nasıl arttırılır?

 

1. İlk ve ön önemlisi yeterli su tüketimi.Günlük en az 8-10 bardak su içmelisiniz. Bilinenin aksine suyu soğuk içtiğiniz zaman vücudunuz ısınmak için daha fazla kalori kullanacaktır.

2. Sabah kahvaltınızı kesinlikle atlamayınız. Yumurta protein açısından zengindir ve metabolizma hızınızı arttırır.

 

3. Yemeklerinize acı ekleyin. Acı metabolizma hızınızı arttırır ayrıca C vitamini açısından zengindir.

 

4. Şekersiz içtiğiniz Türk kahvesi metabolizma hızınızı arttırır. Ancak kahveyi içtikten sonra mutlaka bol su içmelisiniz.

 

5. Yeşil çay içerisinde yağ yakımını tetikleyen bitki bileşimi bulunmaktadır. Günde 3-4 bardak (şeker ilavesiz) yeşil çay tüketebilirsiniz.

 

6. Yeşil mercimek demir açısından zengin bir besindir. Bir fincan mercimek, günlük demir ihtiyacınızın %35’ini sağlar. Bir alternatif olarak yeşil mercimeği bol yeşillik kullanarak yaptığınız salata içerisinde kullanarak lezzetli ve besleyici bir öğün yapmış olursunuz.

 

7. Tahıllı besinler vücudunuzun daha fazla yağ yakmasına yardımcı olur. Lif bakımından zengin bulgur ve yulaf ezmesi gibi besinler en iyi seçimlerdir.

 

8. Kalsiyum tüketilmesi kas ve kemikler için önemlidir. Kalsiyum tüketimini ihmal etmeyerek vücudunuzun daha etkili bir şekilde yağ yakmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

9. Protein açısından zengin et ürünlerini veya etli yemekleri daha çok öğle yemeklerinde tüketmelisiniz. Akşam yemeklerinde daha hafif salata türü besinler ile beslenmeniz hem metabolizmanızın artmasını sağlayacak hem de kilo vermenizi hızlandıracaktır.

 

10. Sağlıklı beslenmenin yanında egzersizin atlanmaması gerekir. Düzenli uygulayacağınız egzersiz programıyla kilo verme hızınızı arttırabilirsiniz.

 

Beslenmenize dikkat etmenin yanında bir profesyonelden destek alarak sporla daha kısa sürede istediğiniz forma kavuşmanız mümkün olacaktır.

 

Ücretsiz Personel Trainer Teklifi Almak için tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir